TERAZ CAŁKOWICIE DARMOWA DOSTAWA
Wpisz w koszyku kod: DD17

* nie dotyczy płatności za pobraniem

5 sposobów na sprytne wykorzystanie fusów po kawie!

13.11.2017

Fusy po kawie

Kawa jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych na świecie trunków. Spożywana w rozsądnych ilościach ma korzystny wpływ na nasz organizm.

Dzisiaj zdradzimy Wam, że nie tylko sama kawa ma mnóstwo zalet, ale również pozostające po jej zaparzeniu fusy. Są Kawosze posiadający ekspresy do kawy – ciśnieniowe, kolbowe, automatyczne - tacy korzystają zazwyczaj z kaw ziarnistych. Są również osoby, które posiadają ekspresy przelewowe bądź tradycyjne włoskie kawiarki – te osoby zwykle używają do zaparzania kawy mielonej. Bardzo częstym sposobem, jest również zalewanie kawy mielonej wrzątkiem. Każdy z tych sposób jest bez wątpienia dobry, a to co je łączy to… fusy, które są pozostałością po zaparzonej kawie. Każdy miłośnik kawy produkuje sporą ilość fusów, które później wyrzuca do kosza, ponieważ nie wiemy bądź zapominamy o tym, że nie tylko sama kawa, ale również fusy mogą być bardzo przydatne w życiu codziennym. Fusy z kawy zawierają bowiem wiele cennych substancji, które korzystanie wpływają nie tylko na nasz organizm, ale również mogą być przydatne w codziennych, domowych czynnościach, np. gotowanie, sprzątanie czy pielęgnacja roślin w naszym domu lub ogrodzie. Przedstawimy Wam zatem kilka kreatywnych i bardzo ciekawych sposobów na wykorzystanie fusów z kawy.

Fusy po kawie jako środek do czyszczenia tłustych powierzchni.

Naturalną rzeczą jest, że podczas codziennego gotowania brudzimy garnki, patelnie, i talerze. Po przyrządzeniu i zjedzeniu smacznego posiłku trzeba pozmywać naczynia. Poza stosowaniem tradycyjnego płynu do naczyń warto przetestować również jak działają fusy z kawy! Doskonałym środkiem do czyszczenia tłustych, a nawet przypalonych powierzchni są właśnie fusy z kawy. A jak to zrobić? Wystarczy, że nałożysz na szmatkę bądź gąbkę trochę fusów i zaczniesz szorować zabrudzoną powierzchnię. Zabrudzenia szybką znikną, a Wy możecie być dumni z siebie, że używacie naturalnego- nieszkodliwego produktu!

Fusy po kawie jako środek do czyszczenia i udrażniania rur.

Większość z nas po wypiciu kawy wyrzuca fusy do kosza w obawie przed tym, że rury w zlewie się zatkają i będziemy mięli problem. Otóż nie! Fusy z kawy działają oczyszczająco na rury, usuwając wraz z przepływającą wodą tłuszcz i zalegające w nich resztki jedzenia. Ważne jest oczywiście, żeby nie przesadzić z ilością fusów, które jednorazowo wyrzucamy do kuchennego zlewu.

Fusy po kawie jako naturalny nawóz dla roślin.

Zaskoczeniem może być dla wielu z Was fakt, że fusy z kawy doskonale sprawdzają się jako nawóz do roślin. Dzięki ich właściwościom wspomagają wzrost roślin, ale również ich wyjątkowo piękny i zdrowy wygląd. Fusy kawowe nadają się do stosowania przy pielęgnacji roślin zarówno ogrodowych, jak doniczkowych, które hodujemy w domu. Aby fusy korzystnie wpłynęły na nasze rośliny należy wymieszać je bezpośrednio z glebą do roślin. Dzięki nim gleba wzbogaca się o niezbędne dla roślin mikroelementy, jak potas czy fosfor, co działa korzystnie na wygląd naszych roślin.

Fusy po kawie jakoś środek niwelujący nieprzyjemne zapachy.

Podczas gotowania stykamy się z różnymi produktami. Wiele z nich ma niezwykle mocny i charakterystyczny zapach, a podczas krojenia pozostaje on na naszych dłoniach przez długi czas- tak jest w przypadku, np. czosnku czy cebuli. Aby uniknąć tego problemu, po zakończeniu krojenia warto użyć do mycia rąk fusów z kawy. Dobrze jest nabrać trochę fusów na dłonie i pocierać nimi ręce, a dzięki temu nieprzyjemny zapach szybko zniknie z naszych dłoni.

Fusy po kawie jako składnik domowego peelingu.

A teraz coś dla kobiet! Wspominaliśmy już kiedyś o tym, że bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie na bazie fusów z kawy naturalnego peelingu do ciała. Taki peeling zmniejsza bowiem cellulit i niezwykle wygładza skórę. Przygotowanie takiego kosmetyku do naszego prywatnego SPA jest bardzo szybkie, a z pewnością doskonale sprawdzi się i umili wieczorną, relaksującą kąpiel.

Jak widzicie kawa jest nie tylko smacznym i pobudzającym trunkiem, ale może być również produktem, który bardzo skutecznie wesprze nas w codziennych, niejednokrotnie nieprzyjemnych, czynnościach. Zachęcamy Was do wypróbowania metod, które zaprezentowaliśmy Wam powyżej. Jesteśmy przekonani, że nie będziecie żałować.