TERAZ CAŁKOWICIE DARMOWA DOSTAWA
Wpisz w koszyku kod: DD17

* nie dotyczy płatności za pobraniem
Sortuj według

French press - zaparzacze

FRENCH PRESS

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Dla każdego Konesera kawy ważne jest aby przyrządzony przez niego napar był najwyższej jakości. By osiągnąć taki efekt trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Pierwszą jest sama kawa. Jeśli chodzi o jej smak to każdy ma swoje preferencje i oczekiwania. Smakosze kawy z pewnością stawiają na wysoką jakość kawy, natomiast walory smakowe najlepiej ocenić według własnego smaku i upodobań. Drugą, równie ważną sprawą jest sposób parzenia kawy. Tutaj opcji jest wiele, m.in.: ekspresy do kawy, kawiarki, french pressy lub najprostsza i znana  każdemu „zalewajka”.
W obecnych, zabieganych czasach Kawoszom zależy na tym, aby móc przygotować kawę szybko i łatwo. Jednym z urządzeń do parzenia kawy, dzięki któremu  szybko możemy przyrządzić wyśmienity i aromatyczny napar jest zaparzacz, nazywany french pressem. French press to niezwykle proste w obsłudze urządzenie do parzenia kawy. Pierwsze prasy powstały na początku XX wieku, jak sama nazwa wskazuje we Francji. Wraz z upływem czasu przeszła  kilka zmian konstrukcyjnych by usprawnić działanie. Gdy zainteresowanie french pressem było spore zaczęto masową produkcję, a ich popularność rozpowszechniła się w wielu krajach Europy. Szczególnym zainteresowaniem french pressy cieszyły się w Wielkiej Brytanii i w Danii. W Danii powstała nawet fabryka produkująca zaparzacze, która działa do dnia dzisiejszego i produkuje wysokiej jakości french pressy.

Prasa francuska jest niezwykle prosta w konstrukcji, jak i w obsłudze. Składa się ona z trzech podstawowych elementów: szklanego cylindra, tłoczka zakończonego siateczką oraz pokrywki. Parzenie kawy w french pressie jest bardzo szybkie, łatwe i wygodne. Do przyrządzenia naparu niezbędne są: dobrej jakości, grubo mielona kawa i gorąca (nie wrzątek) woda. Odmierzoną ilość kawy wsypuje się do zaparzacza, zalewa gorącą wodą, odczekuje kilka minut, a na koniec przeciska tłok do dna i kawa gotowa! Tak przyrządzona kawa smakuje doskonale, niemal jak w włoskiej kawiarni.

Zaletą french pressów jest ich funkcjonalność, ponieważ można w nich przygotowywać nie tylko kawę, ale i herbaty sypane i zioła. Jest więc niezwykle przydatne nie tylko dla Kawoszy, ale także dla Wielbicieli herbat.

Do naszego sklepu, specjalnie dla Was, wprowadziliśmy french pressy marki Bialetti – znanego włoskiego producenta. Zaparzacze marki Bialetti cechuje wysoka jakość wykonania i elegancki wygląd. W ofercie posiadamy zaparzacze stalowe oraz plastikowe, zatem każdy Kawosz będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie french press.