TERAZ CAŁKOWICIE DARMOWA DOSTAWA
Wpisz w koszyku kod: DD17

* nie dotyczy płatności za pobraniem

Jak parzyć kawę w French Press -ie?

11.04.2018

JAK PRZYGOTOWAĆ KAWĘ W FRENCH PRESS -ie?

French press, a inaczej mówiąc zaparzacz do kawy lub herbaty, to urządzenie bajecznie proste w użyciu, a jednocześnie dające doskonały efekt. Przedstawimy kilka wskazówek, dzięki którym parzenie kawy w french pressie będzie dla Was jeszcze prostsze.

Czego dowiesz się z dzisiejszego artykułu?

 • jak zaparzyć kawę w French Press 'ie?
 • jak należy się przygotować do zaparzenia kawy w french press 'ie?
 • czym jest tzw. prasa francuska oraz z czego jest zbudowana?

Jeśli zdecydowaliście się kupić french press to z pewnością nie będziecie żałować, a dzięki niemu, bez wychodzenia z domu będziecie mogli przyrządzić dla siebie i swoich bliskich aromatyczną kawę jak z włoskiej kawiarni. Podpowiemy Wam jak krok po kroku zaparzyć kawę w zaparzaczu. Cały proces trwa jedynie kilka minut, a efekt jest smakowity!

Jeśli nie masz jeszcze swojego French Press 'a to kliknij tutaj i sprawdź jakie mamy aktualnie promocje :) >>

Zacznijmy od budowy prasy francuskiej. Składa się ona z trzech głównych elementów: szklanego cylindra, tłoczka zakończonego siateczką oraz pokrywki. Bardzo ważne jest aby materiały z których wykonany jest french press były wysokiej jakości. Kiepskiej jakości materiały mogą wpłynąć niekorzystnie na smak przygotowywanej kawy. Przy zakupie zaparzacza bardzo ważną kwestią jest aby krawędzie sitka, które znajduje się na końcu tłoka dokładnie przylegały do ścianek naczynia. Drobinki kawy mają zostać pod sitkiem, nie mogą przedostać się do gotowego już naparu, który znajduje się ponad nim.

Po zakupie urządzenia i upewnieniu się, że jakość jego wykonania jest nienaganna, można przejść do parzenia kawy. Jak już wspomnieliśmy, przyrządzanie kawy w french pressie przebiega w bardzo prosty sposób.

Co należy przygotować aby zaparzyć kawę w french press 'ie?

 • dobrej jakości, średnio zmieloną kawę,
 • gorącą (nie wrzącą), najlepiej filtrowaną wodę;
 • french press,
 • łyżeczkę do zamieszania kawy

Jak krok po kroku przygotować kawę w french press'ie:

 • Zmieloną kawę wsypujemy do zaparzacza. Ilość kawy zależy od indywidualnych preferencji – zależy jak mocną kawę lubicie.
 • Kawę należy zalać gorącą wodą. Woda ma jedynie przykryć drobinki kawy w french pressie.
 • Mieszamy napar i odstawiamy na ok. pół minuty. Następnie dolewamy resztę wody i ponownie mieszamy napar. Zakładamy pokrywkę z tłokiem, ale co ważne jeszcze nie wciskamy tłoka! Kawę pozostawiamy jeszcze do zaparzenia na 3-4 min.
 • Po kilku minutach można zdjąć pokrywę i zebrać łyżką powstały kawowy osad.
 • Na koniec należy wolnym ruchem przecisnąć tłok do samego dna naczynia. Powyżej tłoka otrzymacie czysty, pozbawiony drobinek kawy napar, który można przelać do filiżanek.

Kawa, która zaparzycie w french pressie będzie mocna i aromatyczna. Dla Wielbicieli takiej właśnie kawy będzie to doskonały sprzęt do szybkiego i prostego przygotowania kawy dla siebie i bliskich.