TERAZ CAŁKOWICIE DARMOWA DOSTAWA
Wpisz w koszyku kod: DD17

* nie dotyczy płatności za pobraniem
Sortuj według

Kawa ziarnista Dallmayr

KAWA ZIARNISTA DALLMAYR

Niemiecka marka kaw Dallmayr cieszy się kilkusetletnią tradycją. Można było o niej usłyszeć już od 1700 roku, wtedy bowiem firma rozpoczynała swoją skromną wówczas działalność. Nazwa pochodzi od właściciela – Alois Dallmayr.  Współwłaścicielem firmy był Konrad Werner Wille, który najbardziej przysłużył się do rozwoju marki Dallmayr. Był również pierwszym kawowym specjalistą, dzięki któremu firma sprawnie się rozwijała. Na początku lat 60-tych XX wieku, młodziutki wówczas Konrad Werner Wille udał się na wyprawę do Etiopii. Jego celem było poszukiwanie najlepszych ziaren arabiki do produkcji najwyższej jakości kawy. Jego zaangażowanie w rozwój firmy nie poszło na marne, przyniosło firmie Dallmayr ogromne korzyści. Współwłaściciel został uznany za odkrywce najstarszego krzewu kawy arabika na całym świecie. Konrad Werner Wille jako pierwszy sprowadził tę etiopską kawę dla swojej firmy do Niemiec. Doskonały i niepowtarzalny smak i aromat kaw Dallmayr zawdzięczać można najwyższej staranności podczas procesu produkcji kawy. Na początkowym etapie produkcji kaw stosowana jest specjalna metoda „mycia” surowych ziaren kawy, która zdecydowanie uszlachetnia ich smak. Producenci marki Dallmayr dokładają wszelkich starań aby przygotowywać idealnie dobrane i najwyższej jakości mieszanki kaw. Marka Dallmayr uzyskała wielką sławę stając się w 1900 roku dostawcą swoich produktów do królewskiego dworu oraz dla bawarskiego domu królewskiego i dworu cesarza Niemiec w Berlinie.  

Producenci marki Dallmayr są wierni swojej idei przyświecającej im już od bardzo wielu lat. Jakość produktów na najwyższym poziomie jest ich myślą przewodnią. Na pierwszym miejscu stawiają sobie za cel zadowolenie swoich Klientów.  Obecnie marka kaw ziarnistych Dallmayr jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek kawy na świecie.

Reklamy kaw ziarnistych Dallmayr

Poniżej znajdziecie kilka spostów reklamowych kaw Dallmayr :)

 

 

Tutaj z kolei znajdziecie reklamę Dallmayr Crema d'Oro:

 

 

 

 

Skąd pochodzą ziarna kawy Dallmayr?

Kawa ziarnista Dallmayr charakteryzuje się wyjątkowym smakiem oraz aromatem. Smak ten zawdzięcza najwyższej jakości gatunkom kaw pozyskiwanych z najdalszych zakątków świata, takich jak: Papua-Nowa Gwinea, Kolumbia, Etiopia i Brazylia.

Pochodzące głównie z Etiopii ziarna Arabica są przyczułkiem dla wachlarza kaw ziarnistych Dallmayr. Dlaczego właśnie Etiopijskie ziarna zostały wybrane na bazę? Głównie ze względu na wyjątkowy smak oraz aromat wynikający m.in. z bardzo dobrych warunków: wysokiej jakości gleb oraz optymalnego tak klimatu jak również położenia. Niezwykłym atutem tego regionu są małe plantacje kaw ziarnistych.