TERAZ CAŁKOWICIE DARMOWA DOSTAWA
Wpisz w koszyku kod: DD17

* nie dotyczy płatności za pobraniem

Najlepsze kawy ziarniste do ekspresu [grudzień 2018]

07.01.2019

Grudzień to miesiąc w którym dużo się dzieje. Najpierw mikołajki, nieco później Boże Narodzenie… Ten świąteczny i rodzinny czas w każdym domu umilają prezenty. Grudzień był dla Nas niezwykle pracowitym miesiącem , co oczywiście bardzo nas cieszy. Wielu z Was obdarzyło Nas zaufaniem i zdecydowało się by świąteczne prezenty kupić właśnie w CzasKawy.pl, za co ogromnie dziękujemy wszystkim naszym Klientom. A teraz nadszedł czas na krótkie podsumowanie najczęściej wybieranych kaw w grudniu.

 

 

Pierwsze miejsce w grudniowym rankingu zdominowała kawa Riposso Bianco 100% ARABICA. Ogromnie cieszy nas ten fakt, ponieważ kawę posiadamy w sprzedaży od niedawna, a wielu Klientów już jej zasmakowała. Kawa Riposso Bianco jest doskonałym pomysłem na prezent, gdyż poza eleganckim opakowaniem, do dwóch kilogramów zakupionej kawy dołączamy nasz oryginalny czasokawowy kubek, który wielu z Was przypadł do gustu. Riposso tworzą ziarna gatunku arabica (100%), pochodzące z upraw Ameryki Południowej i Środkowej. Smak kawy jest wywarzony. Średnie palenie ziaren sprawia, że ich goryczka jest mało wyczuwalna. Pijąc napar przyrządzony z ziaren Riposso Bianco wyczuć można delikatny smak karmelowo- orzechowy z delikatnym owocowym posmakiem.

 

Drugie miejsce w grudniu należało do kawy Lavazza Qualita Rossa. Rossa jest kawą w której skład wchodzą zarówno ziarna arabici, jak i robusty. Ich przewaga, bo aż 60%, sprawia że espresso przyrządzone na bazie ziaren Lavazza Qualita Rossa jest niezwykle mocne i aromatyczne, zwieńczone niezwykle kremową i gęstą pianką. Miłośnicy mocno pobudzającej kawy z pewnością będą zadowoleni z jej zakupu. Lavazza Qualita Rossa jest kawą, która zasmakuje też z pewnością wielbicielom kaw mlecznych, gdyż stanowi doskonałą bazę dla m.in.: latte, cappuccino czy flat white.

 

 

Trzecie miejsce było dla nas sporą niespodzianką, gdyż wskoczyła na nie kawa La Brasiliana Marfisa, która w ostatnich miesiącach nie pojawiała się w czołówce rankingu. W grudniu natomiast zdecydowanie nadrobiła, zajmując mocne trzecie miejsce w naszym comiesięcznym rankingu najczęściej kupowanych kaw. La Brasiliana Marfisa to połączenie dwunastu odmian ziaren z gatunku arabica (100%). Mimo, że składa się wyłącznie z ziaren arabici, jest pozbawiona nadmiernej kwasowości. Charakterystyczną cechą Marfisy jest to, że jej smak jest niezwykle delikatny, a jednocześnie można w niej wyczuć mocny czekoladowy posmak. Jest więc kawą wartą spróbowania dla Smakoszy espresso, ale także kaw mlecznych. Tworzy ona bowiem doskonałą kompozycję także w połączeniu z mlekiem.